Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi – Poznań

Jedną z usług, która znajduje się w naszej ofercie jest zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi w Poznaniu oraz prowadzenie ich księgowości. Jeżeli szukasz rzetelnej firmy i chcesz jej przekazać całą sekcję administrowania, to możesz mieć pewność, że kompleksowo zadbamy o każdy aspekt naszej współpracy. Działamy z myślą o każdym kliencie. Nasi specjaliści mają ogromną wiedzę, potrafią szybko reagować i korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Dlatego też służymy naszym profesjonalnym doradztwem dotyczącym administrowania wspólnotami mieszkaniowymi.

Czym dokładnie zajmuje się administrator wspólnoty mieszkaniowej? 

Jako zarządca wspólnot mieszkaniowych, współpracę zaczynamy od spisania protokołu przejęcia nieruchomości. W ramach usługi prowadzimy i przechowujemy niezbędną dokumentację. Zajmujemy się również przygotowaniem umów zwieranych z dostawcami czy wykonawcami oraz sprawdzamy je pod względem merytorycznym i formalnym. W ramach naszych usług rozliczamy także mieszkańców i czuwamy nad płatnościami, a także umożliwiamy mieszkańcom dostęp online do niezbędnych aktów prawnych, ogłoszeń czy aktualności dotyczących budynku.

Nasi przedstawiciele reprezentują również wspólnoty mieszkaniowe na zewnątrz. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, kontaktujemy się w imieniu mieszkańców z odpowiednimi organami administracji państwowej czy osobami fizycznymi. Jako firma zajmująca się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi w Poznaniu przygotujemy odpowiednie umowy (np. o dostawę mediów), a także plany pozyskiwania funduszy czy gospodarowania nieruchomością. Wszystkim tym zajmują się nasi specjaliści – dzięki temu mieszkańcy nie muszą szukać wykonawców na własną rękę. Dzięki naszej kompleksowej obsłudze, każdy może cieszyć się komfortem mieszkania w zadbanej nieruchomości.

Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi – Poznań

Zarządca wspólnot mieszkaniowych - co robi dla mieszkańców?

Działamy nie tylko w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, ale także dla mieszkańców. Zajmujemy się korespondencją z właścicielami i wydajemy stosowne zaświadczenia, potrzebne np. podczas ubiegania się o kredyt. Zapewniamy również pełną obsługę prawną. W przypadku zgłoszenia jakichkolwiek szkód lub konieczności remontu skrupulatnie przygotowujemy kosztorys, plany i współpracujemy z najlepszymi fachowcami. Pilnujemy również ich terminowości poprzez ciągły nadzór nad pracami aż do ich ukończenia. Dokonujemy również cyklicznej oceny stanu technicznego nieruchomości i ostrożnie planujemy każdą inwestycję, by zapewnić mieszkańcom pełne bezpieczeństwo i wygodę podczas przebywania w częściach wspólnych budynku.

Wspólnota mieszkaniowa - księgowość i finanse

Nasza firma zajmuje się również księgowością wspólnot mieszkaniowych. Wszelkie dokumenty, które wiążą się z utrzymaniem, inwestycjami czy remontami nieruchomości są przygotowywane przez naszych specjalistów. W ramach proponowanej usługi prowadzimy ewidencję księgową i pozaksięgową. Czuwamy nad sprawnym przebiegiem założeń planów finansowych, monitorujemy koszty, a na koniec roku przygotowujemy sprawozdanie finansowe dla wspólnoty mieszkaniowej. Dzięki temu każdy mieszkaniec ma wgląd w dokumenty i wie, na co zostały wydane pieniądze z comiesięcznych składek.

Księgowość obejmuje również rozliczenie funduszy pomocniczych, zaliczek na rzecz właścicieli oraz prowadzenie odpowiednich rachunków bankowych. Dbamy o to, by wezwania do zapłaty docierały do dłużników, ale także oferujemy wsparcie przy próbie uzyskania dofinansowania do kredytu. Pomagamy też w uzyskaniu Numeru Identyfikacji Podatkowej oraz REGON.

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową Poznań wymaga wiedzy merytorycznej, ale także indywidualnego podejścia do każdego klienta. Gwarantujemy, że nasi specjaliści zadbają o każdą nieruchomość kompleksowo, realizując zlecone zadania rzetelnie i zgodnie z potrzebami właściciela oraz mieszkańców. Zaufaj nam i powierz zarządzanie wspólnotą mieszkaniową!