Kiedy warto zatrudnić administratora nieruchomości?

administrator nieruchomości kiedy go zatrudnić

Na zatrudnienie administratora budynku decydują się przede wszystkim Wspólnoty Mieszkaniowe. Taka osoba sprawdzi się wszędzie tam, gdzie części wspólnych jest wiele, a ich eksploatacja jest intensywna. Zwykle zatrudnia się go w miejscach, w których mieszka lub przebywa sporo osób, przez co zapewnienie im bezpiecznych i komfortowych warunków jest priorytetem. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalnego administratora budynku?

Czym zajmuje się administrator nieruchomości?

W zależności od potrzeb mieszkańców odpowiedzialność administratora nieruchomości bywa zróżnicowana. Zwykle jednak jest to wykwalifikowana osoba, zajmuje się bieżącymi sprawami, będąc w nieustannym kontakcie z mieszkańcami. To właśnie administrator nieruchomości przyjmuje wszelkie skargi i zgłoszenia, a odpowiednie naprawy zleca podwykonawcom. To on również dba o bezpieczeństwo obiektów, kontrolę jego stanu technicznego oraz o czystość części wspólnych np. piwnicy, korytarza czy ciągów komunikacyjnych.

Kiedy zatrudnić administratora nieruchomości?

O ile starsze pokolenia nauczone są kolektywizmu pracy i poczucia współodpowiedzialności na przykład za czystość w ciągach komunikacyjnych, to młodzi ludzie zdecydowanie preferują kompleksowe rozwiązania. Decydując się na wynajem lub zakup mieszkania, jego atrakcyjność w oczach millenialsów lub „pokolenia Z” wzrasta, ilekroć okazuje się, że za stan techniczny budynku i jego czystość odpowiada zewnętrzna firma, oferująca profesjonalne zarządzanie nieruchomościami. Warto pamiętać, że grupa wiekowa, która obecnie najczęściej kupuje mieszkania, chcąc osiedlić się gdzieś na stałe, charakteryzuje się szybkim tempem życia. W tej codziennej pogoni nie ma czasu na to, by szukać fachowców, gotowych zająć się uszkodzoną instalacją lub codziennie sprzątać klatkę schodową. Zdecydowanie lepiej sprawdza się tu administrator nieruchomości. Zakres obowiązków na tym stanowisku określony jest w podpisywanej umowie. Zastanawiasz się, kiedy zatrudnić administratora nieruchomości? Codzienność każdej nowoczesnej rodziny, firmy lub organizacji jest tak intensywna, że zwyczajnie brakuje czasu na to, by osobiście dopilnować wszystkiego, z czym wiąże się eksploatacja nieruchomości. Warto jak najszybciej zdecydować się na współpracę z profesjonalnym administratorem nieruchomości. Kompleksowe zarządzanie nieruchomością przez zewnętrzną firmę poprawia również wartość budynku w oczach potencjalnych inwestorów.